Kontakt til foreningen

Foreningen kan kontaktes via den lokale kreds eller ved Formandskabet.

Henvendelsen kan ske ved henvendelse til nedenstående kontaktpersoner.

Foreningens e-mail adresse:    foreningen.fouat@gmail.com

Formandskabet
 jefrandsen
Landsformand
Generalmajor
Jens Erik Frandsen
Dronningens Tværgade 42,6th
1302 Kbh. K
T: 2124 9884
E:rytfra@hotmail.com

Næstformand
Oberst
Erling B. Flebbe
Kenny Drews Vej 3, 3tv.
2450 København SV
T: 2078 2624
E: erling.flebbe@gmail.com

Forretningsfører
Orlogskaptajn
Erik Dreyer-Andersen
Sydkæret 7
3450 Allerød
T: 2078 0331
E: dreyer-andersen@webspeed.dk



Københavns Kreds
Formand
Oberst
Erling B. Flebbe
Kenny Drews Vej 3, 3tv
2450 København SV
T: 2078 2624
E: erling.flebbe@gmail.com
Forretningsfører
Premierløjtnant
Per Brix-Knudsen
Eskemosegårds Allé 42
3460 Birkerød
T: 4976 1217
E: brix.knudsen@mail.dk
 

Kasserer:
Oberstløjtnant
Keld Meier Olsen
Valhøjs Allé 47 I
2610 Rødovre.
T: 3641 1021
E: keld.olsen@youmail.dk
Bank: Reg: 1551 kontonr. 1127 7322




Midt- og Vestsjællands Kreds
Formand
Oberstløjtnant
Tonni Schumann
Ørnevænget 8
4060 Kirke Såby
T: 51 86 18 20
E:tonni.schumann@gmail.com
Forretningsfører
Premierløjtnant
Holger Janns
Gammelgårdsvej 7
4242 Boeslunde
T: 5814 0624
E:h.janns42@gmail.com



Fyns Kreds
Formand
Major Leif Mosegaard
Roersvej 11, 3th
5000 Odense C
T: 21 43 37 92
E: leifmosegaard@hotmail.com
Forretningsfører
Kaptajnløjtnant Lars Falkenberg
Vestergade 2
5540 Ullerslev
T: 6535 1042
E: larsf42@hotmail.com

 



Sydjyske Kreds
Formand
Oberstløjtnant Hans Vedholm
Præstegårdsvej 45
8320 Mårslet
T: 2010 2911
E: hans.vedholm@gmail.com
Forretningsfører
Major Ole E. von Holck
Granbakken 15, Taulov
7000 Fredericia
T: 7556 2992
E:oevonholck@gmail.com



Nordjyske Kreds
Formand
Franz Strehle
Hasserisgade 36
9000 Aalborg
T: 9812 6328
E: franzstrehle@yahoo.dk
Forretningsfører
Kaptajn
Jørgen Østergaard
J. Berthelsensvej 17. B
9400 Nørresundby
Telefon, mobil: 2073 7477
E: iofjol@gmail.com