Kontakt til foreningen

Foreningen kan kontaktes via den lokale kreds eller ved Formandskabet.

Henvendelsen kan ske ved henvendelse til nedenstående kontaktpersoner.

Foreningens e-mail adresse:    foreningen.fouat@gmail.com

Formandskabet
 jefrandsen
Landsformand
Generalmajor
Jens Erik Frandsen
Dronningens Tværgade 42,6th
1302 Kbh. K
T: 2124 9884
E:rytfra@hotmail.com
ebflebbe nstformand
Næstformand
Oberst
Erling B. Flebbe
Kenny Drews Vej 3, 3tv.
2450 København SV
T: 2078 2624
E: erling.flebbe@gmail.com
annemette
Forretningsfører
Kommandør
Annemette Ruth
Weidekampsgade 11, 4tv
2300 København S
M: 2530 3429
E: as.ruth@hotmail.comDenne emailadresse er beskyttet mod programmer som samler emailadresser. Du skal aktivere javascript for at kunne se adressen.



Københavns Kreds
Formand
Oberst
Erling B. Flebbe
Kenny Drews Vej 3, 3tv
2450 København SV
T: 2078 2624
E: erling.flebbe@gmail.com
Forretningsfører
Premierløjtnant
Per Brix-Knudsen
Eskemosegårds Allé 42
3460 Birkerød
T: 4976 1217
E: brix.knudsen@mail.dk
 

Kasserer:
Oberstløjtnant
Keld Meier Olsen
Valhøjs Allé 47 I
2610 Rødovre.
T: 3641 1021
E: keld.olsen@youmail.dk
Bank: Reg: 1551 kontonr. 1127 7322




Midt- og Vestsjællands Kreds
Formand
Oberstløjtnant
Hans Jürgen Jürgensen
Felixvej 3, Slotsbjergby
4200 Slagelse
T: 5853 2793
E:hjjurgensen@hotmail.com
Forretningsfører
Premierløjtnant
Holger Janns
Gammelgårdsvej 7
4242 Boeslunde
T: 5814 0624
E:h.janns42@gmail.com



Fyns Kreds
Formand
Major Kjeld Frimuth
Åbakkevej 24
5210 Korup
T: 6594 2530
E: kfrim@hotmail.com
Forretningsfører
Kaptajnløjtnant Lars Falkenberg
Vestergade 2
5540 Ullerslev
T: 6535 1042
E: larsf42@hotmail.com

 



Sydjyske Kreds
Formand
Oberstløjtnant Hans Vedholm
Præstegårdsvej 45
8320 Mårslet
T: 2010 2911
E: hans.vedholm@gmail.com
Forretningsfører
Major Ole E. von Holck
Granbakken 15, Taulov
7000 Fredericia
T: 7556 2992
E:oevonholck@gmail.com



Nordjyske Kreds
Formand
Franz Strehle
Hasserisgade 36
9000 Aalborg
T: 9812 6328
E: franzstrehle@yahoo.dk
Forretningsfører
Major Mogens Danielsen,
Bonnesensgade 1, 2.3.
9000 Aalborg
T: 9815 6510
E : mogens.danielsen@youseepost.dkDenne emailadresse er beskyttet mod programmer som samler emailadresser. Du skal aktivere javascript for at kunne se adressen.