Kontakt til foreningen

Foreningen kan kontaktes via den lokale kreds eller ved Formandskabet.

Henvendelsen kan ske ved henvendelse til nedenstående kontaktpersoner.

Foreningens e-mail adresse:    foreningen.fouat@gmail.com

Formandskabet
 jefrandsen
Landsformand
Generalmajor
Jens Erik Frandsen
Dronningens Tværgade 42,6th
1302 Kbh. K
T: 2124 9884
E:rytfra@hotmail.com

Næstformand
Oberst
Erling B. Flebbe
Amagerfælledvej 30, st. th.
2300 København S
T: 2078 2624
E: erling.flebbe@gmail.com

Forretningsfører
Orlogskaptajn
Erik Dreyer-Andersen
Sydkæret 7
3450 Allerød
T: 2078 0331
E: dreyer-andersen@webspeed.dk



Københavns Kreds
Formand
Oberst
Erling B. Flebbe
Amagerfælledvej 30, st. th.
2300 København S
T: 2078 2624
E: erling.flebbe@gmail.com
Forretningsfører
Premierløjtnant
Per Brix-Knudsen
Eskemosegårds Allé 42
3460 Birkerød
T: 4976 1217
E: brix.knudsen@mail.dk
Kasserer:
Major
Bo Haugaard
Park Allé 192
2605 Brøndby
T: 5015 0390
E: freefly@godmail.dk
Bank: Reg: 1551 kontonr. 1127 7322



Midt- og Vestsjællands Kreds
Formand
Oberstløjtnant
Tonni Schumann
Ørnevænget 8
4060 Kirke Såby
T: 51 86 18 20
E:tonni.schumann@gmail.com
Forretningsfører
Premierløjtnant
Holger Janns
Gammelgårdsvej 7
4242 Boeslunde
T: 5814 0624
E:h.janns42@gmail.com



Fyns Kreds
Formand
Kaptajnløjtnant
Lars Falkenberg
Vestergade 2
5540 Ullerslev
T: 4044 8560
E: larsf42@hotmail.com
Forretningsfører
Premierløjtnant
Evy Krüger
Broholmvej 67
5672 Broby
T: 2277 4666
E: EKOK@MAIL.DK



Sydjyske Kreds
Formand
Oberstløjtnant Hans Vedholm
Præstetoften 12
8330 Beder
T: 2010 2911
E: hans.vedholm@gmail.com
Forretningsfører
Major Ole E. von Holck
Granbakken 15, Taulov
7000 Fredericia
T: 7556 2992
E:oevonholck@gmail.com



Nordjyske Kreds
Formand
Franz Strehle
Hasserisgade 36
9000 Aalborg
T: 9812 6328
E: franzstrehle@yahoo.dk
Forretningsfører
Kaptajn
Jørgen Østergaard
J. Berthelsensvej 17. B
9400 Nørresundby
Telefon, mobil: 2073 7477
E: iofjol@gmail.com